2013 m. rugpjūčio 31 d., šeštadienis

Persikų salotos

Gaivu. Lengva. Sotu. Norisi vis dar ir dar. Tokios šios salotos. Deja, ne visiems patinkančios (yay, more for me!), nes persikai... taip, persikai. Kas per nesąmonė, ane?! Bet kad skanu! Negi viską galima valgyti tik su pomidorias ir agurkais? :D

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
300 Kcal
1
300 Kcal


Ingredientai:

1 vidutinio dydžio persikas (ne minštas! Geriau kiek neprinokęs)
pora saujų salotų (naudojau "baby leaves" iš IKI, bet puikiai tiktų ir IceBerg)
apie 50-60 g Rokiškio saldaus pieno sūrio (tokio)*
50 g karšto rūkymo kalakutienos arba kiaulienos kumpio
1 š. jogurtinės grietinės
Vorčesterio padažas
citrinpipiriai

*manau, kad tiktų tiek ir mocarela, feta ar trupintas varškės sūris :)

Kaip darom?

Pasiruošiam persikus. Supjaustom juos 0,5-1 cm skiltelėm. Skilteles suguldom ant skardos ir nekukliai apšlakstom Vorčesterio padažu. Šaunam į orkaitę 15 min 200°C. (Aš kepiau cikloniniam puode, gavosi irgi labai skaniai :)) 
Salotas, jei reikia, pasismulkinam pagal pageidavimą. Sūrį sutarkuojam burokine tarka, kumpį susipjaustom kaip kam skaniau. Viską dedam ant salotų, taip pat ir iškeptas persiko skilteles. Apšlakstom grietine ir apibarstom citrinpipiriais. Pati pirmą kartą valgiau su karštais persikais, buvo ganėtinai įdomu, BET man su šaltais ir pastovėjusiais per naktį buvo žymiai skaniau :)

Tips&Tricks:
  • Sūrį tarkavimui geriausia naudoti ką tik išimtą iš šaldytuvo, arba jei yra laiko, prieš tarkuojant jį 15-30 min palaikyti šaldiklyje. Tokiu būdu sūris tarkuosis žymiai lengviau ir atrodys gražiau :)

2013 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis

Cukinijų ir varškės pica su kukurūzais

Picaaaaa!!!! Dam dam dam :) arba kitaip, mūsų new favorite dish! Kodėl? Todėl, kad I am genious! Ir dar todėl, kad beprotiškai skanu, sveika, netikėta, o ir gana greit pagaminama, be to, nors ir iš itin lengvų ingridientų, tačiau gaunasi ganėtinai sotu, ir dar todėl, kad noriu įrodyti, jog picą valgyti sveika! Idėja kilo sumaišius savo vieną seną receptą ir dar šiek tiek idėjų pasisėmus iš čia

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
1296 Kcal
4 didelės
324 Kcal

Ingredientai


Padui:

60g avižų sėlenų
50g paprastų kvietinių miltų
1 kiaušinis
180g (1 pokelis) liesos varškės (naudojau "Vilkyškių")
1 š. margarino arba 1a.š. alyvuogių aliejaus
vanduo (apie pusė stiklinės)
prieskoniai (universalūs, baltieji pipirai, ir čiobreliai)
450g cukinijos
1 a.š. smulkios druskos
Truputis alyvuogių aliejaus skardai patepti

Viršui:

65g mocarela sūrio (1 nedidelis arba 1/2 didelio rutuliuko, naudojau "Rokiškio")
ryšulėlis svogūnų laiškų (sunaudojau 2/3 fasuotų "IKI ūkio")
100g konc. kukurūzų (IKI firminiai)
100g kokio nors karšto rūkymo kumpio (naudojau "Nemateko" kažkokį, gal "Panevėžio" file or so :)))
50g sūrio (naudojau "Vilkyškių" vakuume)
2 nedideli pomidorai (apie 250g)
krapai (nebūtinai)

Kaip darom?

Iš pradžių pasiruošiam tešlą. Sumaišom kartu kiaušinį, vandenį, prieskonius, varškę, riebalus (jei naudojamas margarinas ar sviestas, pradžiai jį išlydom), suberiam miltus ir sėlenas, išmaišom ir kokiam pusvalandžiui paliekam brinkintis (pas mane tiesiog lieka stovėti ant stalo, tačiau daug kas deda į šaldytuvą. Bent jau kol kas tame nepastebėjau jokio skirtumo, čia gi ne mėsą marinuoti :D) Prieskonių į tešlą galime nepagailėti, nes visą sūrumą surija cukinjos ir jo beveik nelieka, tik nereikėtų naudoti kokių aštrių prieskonių, nes kepant nuo jų cukinija paleis dar daugiau sulčių ir gausis ne picos paplotis, o košė (na, bent jau skani košė :))
Pasiruošiam cukiniją. Jei naudojat namines dideles, jas būtinai reikėtų nulupti ir išimti sėklas, na o jeigu jaunutės parduotuvinės, tai nauodojam visas, tik galus nupjaunam. Cukiniją sutarkuojam burokine arba kokia kita tarka, pjaustančia šiaudeliais. Dedam į dubenį, užberiam druskos, pamaišom ir paliekam kokiai 15-20 min, kad paleistų sultis, na praktiškai laukiam tol, kol tešla baigs brinkti. Cukiniją prieš dedant į tešlą reikia kiek įmanoma labiau nusunkti, ypač jeigu naudojamos rudeninės ar kiek pastovėjusios cukinijos. Su viskuo sumaišyta tešla turėtų gautis maždaug nelabai riebios grietinės tirštumo, todėl jeigu matot, kad gaunasi per nelyg skyta, pridedam truputį miltų, o jei atvirkščiai, gaunasi labai kieta, užpilam vos vo vandens.
Orkaitę jungiam ant maždaug 200°C, skardą ištiesiam sviestiniu popieriumi, jį lengvai patepam alyvuogių aliejum, supilam tešlą ir paskirstom po skardą, kad gautųsi maždaug 0,5-1 cm sluoksnis. Šaunam į orkaitę 20 min. Tuo tarpu pasiruošiam kitus ingridientus.
Susipjaustom svogūnus, susitarkuojam abejus sūrius smulkia tarka (tačiau jų nesumaišom), smulkiai susipjaustom kumpį ir plonai pomidorus. Arba darom viską kaip norim!!!! Čia jau vietą Jūsų fantazijai :D
 Kokia eile ką dėti ant pado irgi jau fantazijos ir noro reikalas. Aš pirmuoju numeriu padą padengiau mocarela suriu, tada svogūnai, kumpis, kukurūzai, pomidorai ir galiausiai sūris. Na ir tada dar kepam kokių 15-20 minučių kol išsilydys tas sūris ir suminkštės pomidorai :)
Tiesa, pica žymiai geriau pjaustosi atvėsus, o pastovėjus visą dieną, tampa dar skanesnė :)



Tips&Tricks:

  • Bandžiau į picos tešlą dėti ir kepimo miltelių. Man nelabai patiko, gavosi ganėtinai per minkšta, pats padas kepdamas vietom pūtėsi nelabai gražiai ir galutiniam rezultate nelabai į picos padą gavosi panašus :)
  • Kodėl pirkau būtent IKI firminius kukurūzus? Nes jie buvo tik iš 3 ingridientų (kukurūzai, vanduo, druska) ir nebuvo pridėta jokių cukrų ar E. Ir šiaip, visada visada siūlau skaityti etiketes ir konservuotas daržoves rinktis tik tas, kuriose yra mažiausiai visokių pašalinių ingridientų. Visų pirma vien dėl to, kad kaip bebūtų keista, tokie produktai pradaryti sugeba išstovėti ilgiau nesugedę, na ir žinoma, skonis lieka daug natūralesnis :)


2013 m. rugpjūčio 17 d., šeštadienis

Vištienos kepsnys kitaip/ala salotos

Daug ko čia komentuot labai nėra. Tiesiog, tai buvo Žolinės dienos pietūs, jaukūs, sotūs ir maloniai nuteikiantys kokiam geram popietės filmui (pvz.: "The Purge"*).

Nom Nom Nom (be padažo)
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
1555 Kcal
4 didelės
388,75 Kcal

Nom Nom Nom (padažas su Stevia)

Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
68 Kcal
17 Kcal

Ingredientai:


2 vištienos krūtinėlės pusės (apie 500g)
700g bulvių
400g pomidorų (4 nedideli pomidorai)
380g kopūsto (maždaug 1/4 vidutinio kopūsto galvos)
250g morkų (2 morkos)
150g konc. žirnelių
1 nedidelio pomidoro vištienos marinavimui
paukštiesnos preskonių, universalių prieskonių, druskos, krapų
obuolių acto
1 a.š. alyvuogių aliejaus (naudojau purškiamą)

Padažui:
4 šaukštai natūralaus jogurto (naudojau "Rokiškio" liesą)
4 šaukštai vandens
1 a.š. garstyčių
1/2 a.š. Vorčesterio padažo
2 šaukštai obuolių acto
universalių prieskonių
2/3 a.š rudojo cukraus arba 1/4 a.š. stevios miltelių

Kaip darom?

Iš pradžių trumpai pasimarinuojam vištieną. Gabalų nepjausčiau, tiesiog visą iš visų pusių gausiai įtryniau universaliais ir paukštienos ("Saldva") prieskoniais bei apšlaksčiau ranka sutrinto pomidoro sultimis, padėjau mariuotis į šaldytuvą. 

Įjungti orkaitę kaisti iki 240°C. Bulves supjaustyti šiaudeliais (tam man labai pasitarnavo tokia pjaustyklė, mano naujausias virtuvės žaisliukas :D), dėti į gilesnę skardą, pabarstyti universaliais prieskoniais, apšlakstyti aliejum ir gerai išmaišyti, šauti į orkaitę ir kepti 15 min. Šiam laikui praėjus, į skardą su bulvėmis (šalia bulvių) sudėti vištienos gabalus ir kepti 30 minučių, kas kokias 5-8 minutes pamaišant bulves ir pavartant vištieną.

Kol kepasi, susismulkinam kopūstą ir morkas. Tam man labai pravesrtė aukščiau jau paminėta pjaustyklė, bet puikiai tam tiktų ir paprasta tarka ar peilis :) Susipjaustom nemažais gabaliukais po pomidorą kiekvienai porcijai. Kopūstą sumaišom su morkom, apibarstom 1/2 a.š. druskos, užpilam porą šaukštų acto, gerai išmaišom, ir kol vištiena ir bulvės kiek pravės, dedam į šaldytuvą. 
Visus padažo ingridientus sumaišom kartu ir taip pat statom šaltai. Padažas turi gautis ganėtinai skystas, beveik kaip vanduo. Tiesa, padažo man dar liko ir kitoms salotoms, tad galima daryti ir iš mažesnių kiekių :)

Kai vištiena ir bulvės jau nebebūna tokios karštos, dedam porcijom į lėkštes (vištieną prieš tai supjaustom), šalia dedam kopūstų/morkų mišinį, pomidorus, žirnelius, krapus (naudojau džiovintus) ir viską apšlakstom padažu :) Genialumas kartais slypi parastume :) Skanu, kartosiu ir dar kartą kartosiu :)









Tips&Tricks:

  • Labai mėgstu jogurtinius padažus, kurie gaunasi lengvi, nekaloringi ir kartu ganėtinai gaivinantys. Tačiau, jei pvz.: vietoj vandens įpiltumėt alyvuogių aliejaus, gautųsi kažkas panašaus į majonezo atitikmenį (išbandyta), kuris puikiai tinka netgi tradicinei lietuviškai baltai mišrainei, tik gaunasi kiek lengvesnis :) Žinoma, tada jau galima žaisti su kiekiais: daugiau jogurto, mažiau aliejaus, kitokie prieskoniai, lapinėms salotoms labai tinka į šį padažą įmaišyti persilado ar Santa Marios "Viduržemio jūros prieskonių".
  • Labai dažnai vištienos marinatams naudoju pomidorus. Mėsa tampa pasakiškai sultinga, įgauna labai gražų atspalvį. Ilgesniam marinavimui pomidorus dar maišau su jogurtu. Toks marinatas ypaš tinka kepant vištieną su kaulais.


*Ko gero visgi vienas nesąmoningiausių ir bukiausių filmų apie kvailą amerikietišką idilę ir bandymą apsimesti tobula šeima. Pati filmo idėja man labai patiko, bet siužetas tragiškas :)

2013 m. rugpjūčio 12 d., pirmadienis

Virti/kepti makaronai su cukinija

Makaronai pas mus kažkaip retokokai valgomi, bet kaip sakant, kartais pramuša. Kadangi paprastai išvirtų makaronų ir tiesiog, aplaistytų padažu, mėgėja aš nesu, tad pas mane jie visi vienokiu ar kitokiu būdu būna iškepti :) Iš pat pradžių turėjau idėją nusižiūrėjus kažkur interneto platybėse, kur makaronai buvo paruošti su briuselio kopūstais. Atrodė iš tiesų skaniai ir žavingai, BET... man kažkaip prie briuselio kopūstų nelabai derinasi kečupas ir pomidorai, kuriuos labai mėgstu prie makaronų, tad briuseliai dar palauks, o šiai dienai bus makaronai su daržovėmis bei trupučiu kumpio :>

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
1334 Kcal
4 LABAI didelės
333,5 Kcal

Ingredientai:

200g nevirtų nelietuviškų makaronų
1 maža cukinija (apie 300g)
1 morka (apie 120g)
150g pievagrybių
1 nedidelis svogūnas
1 skardinė konservuotų kubeliais pjaustytų pomidorų (400g su visom sultim)
100g karšto rūkymo kumpio (naudojau Nemateko "Panevėžio file")
1 šaukštas margarino arba pusė šaukšto alyvuogių aliejaus
3 šaukštai papildomai pomidorų pastos arba geresnės kokybės kečupo
prieskoniai, bet kokie, kurie pasimaišė po ranka, nes šito patiekalo sugadint tiesiog neįmanoma :) (naudojau universalius, Saldvos kepsnių prieskonius, baltuosius pipirus)

Kaip darom?

Pagal nžinstrukcijas išverdam makaronus. Nedideliais kubeliais susmulkinam svogūną, pievagrybius ir kumpį, sutarkuojam morką, plonais šiaudeliais supjaustom cukiniją. Iš karto su margarinu užkaičiam keptuvę, dedam svogūnus, pakepinam minutę, dedam morkas, pakepinam minutę, vos vos paprieskoniuojam, dedam pievagrybius, pekepinam minutę, ir tada sudedam cukiniją. Pabarstom prieskoniais (nepagailim :)) ir kepam kokias 5 minutės, kol cukinija suminkštėja. Tada supilam konservuotus pjaustytus pomidorus su visu jų skysčiu, sudedam kumpį, gerai išmaišom ir kepam kartas nuo karto vis pamaišant, kol keptuvėj išgaruoja visas skystis (na, ne iki visiško sausumo, tiesiog iki tokio lygio, kol nebematysit kunkuliuojančių verdančių burbuliukų :))


Galiausiai visus makaronus suverčiam į keptuvę, išmaišom, dedam kečupą išmaišom, pakepam porą minučių ir paragaujam, kaip su sūrumu reikalai (nes skonis gali labai skirtis priklausomai nuo naudojamų pomidorų, kumpio ar kečupo sūrumo. Man teko dar šiek tiek papildomai padruskinti :)). Na, ir kiek laiko kepti, čia jau Jūsų reikalas. Galima tik išmaišyti ir iš karto išjungti viryklę. Galima šiek tiek pakepinti (kaip man ir patinka :P) beveik iki svilimo, kol išgaruoja galutinai visa drėgmė (kažkodėl būtent taip ir įsivaizduoju makaronus :))




Tips&Tricks:

  • Tokiam patiekalui pagaminti (jei gaminsit būtent pagal nurodytus kiekius) reikiaiš tiesų labai didelės keptuvės :) Daugiau ir neturiu ką pridurti. Skanaus! :)


2013 m. rugpjūčio 10 d., šeštadienis

Kitokie blynai beveik iš bananų

Norėjau vaflių. Labai norėjau. Bet supratau, kad užtruksiu laaabai ilgai, kol juos padarysiu, o maistingumo juose gal kiek per daug kaip vakarienei. Tad išėjo kažkokie šiek tiek impovizuoti blynai iš visko po truputį :)

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
632 Kcal
2 labai sočios
316 Kcal


Ingridientai:

2 vidutiniai bananai (apie 220g)
150g lieso jogurto be priedų (naudoau "Joy")
1 kiaušinis
50g kvietinių miltų
1 kupinas šaukštas kakavos (apie 25g)
1/4 šaukštelio stevijos miltelių (vietoj cukraus, pirkau stevia miltelius IKI paduotuvėj)
1a.š. alyvuogių aliejaus
1/3a.š. kepimo miltelių

Kaip darom?

Dubenyje sutrinam bananus (tryniau blenderiu, bet galima ir šakute), įmušam kiaušinį, supilam jogurtą ir alyvuogių aliejų, gerai išplakam. Atskirai sumaišom kakavą, miltus ir kepimo miltelius, bei juos įmaišom į plakinį. Dar kartą labai gerai išmaišom, kad neliktų jokių gumulėlių.
Įkaitinam keptuvę. Papildomai kepimui jokių riebalų nenaudojau, bet jei nesat labai įgudę ar neturite nepridegančios keptuvės, prieš tai ją reikėtų bent kiek sudrėkinti alyvuogių aliejum, arba specialiu purškiamu kepimo aliejumi. Kai įkaista, kepam nedidelius blynukus, maždaug po šaukštą tešlos. Iškepa ganėtinai greitai :)
Na, o jau su kuo valgyt, tai pagal kiekvieno fantaziją skirtingai. Man visai skanu buvo su šilauogėmis.




Tips&Tricks:

  • Vietoj stevijos galima naudoti bet kokį kitą saldiklį arba ir tą patį cukrų, jei savo kąsnių neskaičiuojat, tik nereikia padauginti, nes dėl bananų ir taip gaunasi ganėtinai saldu.
  • Man kepėsi gana sunkiai. (Ko gero dėl to, kad nepalikau nei kiek tešlos pasibrinkinti). Kitą kartą dėčiau mažiau jogurto ir daugiau kiaušinių :)

Vištienos ir šparaginių pupelių salotos

Buvo ilga ir sunki savaitė, per kurią prisikaupė nemažai idėjų ir jau išbandytų receptų. Bet apie viską iš eilės. Šiam įraše pasigirsiu savo nauju atradimu, vištienos salotom su šparaginėm pupelėm. Kai gaminau, nuoširdžiai nežinojau, ko tikėtis ir ko laukti, nes receptas buvo absoliučiai "iš lempos". Žinojau tik viena, kad noriu aš tų pupelių ir noriu vištienos :)

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
1325 Kcal
4 nemažos
331,25 Kcal

Ingridienai:

500g vištienos krūtinėlės
25g (apie 2 šaukšai) avižų sėlenų 
1 nubrauktas šaukštas miltų
1 a.š. kokoso drožlių
800g šparaginių pupelių (naudojau 2 pirkitnius pokus šaldytų)
400-500g pomidorų (maždaug 4 slyviniai)
380g morkų (man gavos 3 pirktinės morkos)
90g 10% riebumo grietinės (naudojau jogurtinę "Žemaitijos", gaunasi apie 3 kupini šaukštai)
universalūs prieskoniai, baltieji pipirai, paukštienos prieskoniais ("Saldva"), druska, citrinpipiriai
Vorčesterio padažas

šiek tiek alyvuogių aliejaus (jei neturit nedegančios keptuvės, kurioje galima kepti be riebalų)

Kaip darom?

Pirmiausia pasiruošiam vištieną lengvam pamarinavimui. Išilgai supjausčiau plonomis, maždaug 0,5 cm storio "riekelėmis" ir susluoksniavau jas pabarstydama prieskoniais ir apšlakstydama Vorčesterio padažu. Palikau šaldytuve kokiam pusvalandžiui.
Šparagines pupeles perploviau (prieš tai neatšildinėjau) ir sudėjau į verdantį vandenį. Virti reikia apie 5-8 minutes su šaukštu druskos. Kol verda, pajungiam orkaitę ant kokių 200°C. Skardą išklojam sviestiniu kepimo popieriumi. Išvirtas pupeles kiek įmanoma sausiau nukošiam ir paskleidžiam ant skardos. Apibarstom pipirais, universaliais prieskoniais ir trupučiu avižų sėlenų bei miltų (vos vos, tik kad mėtytųsi grūdeliai, jie šparagines pupeles nelabai aplips, bet užtat labai pasitarnaus surenkant nuo jų drėgmę). Kepiau gerą pusvalandį, kas kokias 5 minutes vis pamaišant, kadangi norėjau ne traškių, o tokių truputį padžiūvusių pupelių. Ko gero tai ir buvo pagrindinė salotų paslaptis, nes traškios čia nelabai būtų tikę :)
Toliau imamės vištienos. Sumaišom likusias sėlenas, miltus ir kokosus. Kadangi pas mane vištiena po marinavimosi paliko ganėtinai "drėgna", jokių kiaušinių nenaudojau. Kitu atveju dar reikėtų ko gero poros kiaušinių baltymų. Kadangi kepiau keptuvėje, kurioje nebūtina naudoti riebalų, labai stipriai vištiena neapskrudo, bet užtat tapo labai sultinga. Paprastai keptuvei reikėtų ją patepti šiek tiek alyvuogių aliejaus. Taigi, lengvai vos vos apvoliojam kepsniukus biriame mišinyje ir kepam iš abiejų pusių, kol iškeps (o kepa labai greitai :)).
Burokine tarka susitarkuojam morkas ir pagal pageidavimą, susipjaustom pomidorus. Atvėsusią vištieną supjaustom nedidelėm trumpom juostelėm.

Kadangi tokias "rimtesnes" salotas gaminu iš karto keliems kartams, visų ingridientų iš karto nemaišau (todėl ir fotografijų nepavyko padaryt viso galutinio rezultato :)), o sumaišau tik porcijoms. Sumaišius ingridientus, apibarsčiau citrinpipirias ir apipyliaus grietine.

Man labai labai LABAI patiko ir tikrai kartosiu dar ne kartą! :)

Tips&Tricks:
  • Gera keptuvė tikrai padės sutaupyti virtuvėje nemažai laiko ir kalorijų, tad šiam pirkiniui manau, kad reikėtų nepagailėti pinigėlių (juk gera keptuvė ir tarnaus vos ne amžinai :)). Pati naudoju Tefal firmos keptuvę "So tasty" (mokėjau berods apie 80Lt). Absoliučiai nesvyla niekas, nesiraižo (net ir stipriai brūžinant šakute), o kas svarbiausia, kadangi neprikepa, tai net ir baisiauios kepimo atliekos nusiplauna vos ne po parasta vandens srove.
  • Jei perkat šaldytas šparagines pupeles ar briuselio kopūstus, visada juos perplaukite vandneniu prieš ruošiant. Kiek pastebėjau, iš šaldytų, tai vienintelės daržovės, kuriose būna smėlio, žemių ar šiaip purvo atliekų.
  • Aš pati česnako nenaudoju, bet turiu pripažinti, kad šiam receptui vištienos marinavimui ir kepimui jis tikrai būtų tikęs :)

2013 m. rugpjūčio 4 d., sekmadienis

Ryžiai su burokėliais

Trumpai, drūtai ir paprastai :) Kadangi mėsos valgau neįspūdingai daug, kartas nuo karto "pramuša" ant burokėlių. Nors ką čia meluosiu, burokėlius visad mėgau, tad here we go! Įkvėpimas parėjo iš čia. 

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
1134 Kcal
4
283.5 Kcal

Ingredientai:

120g ilgagrūdžių nevirtų ryžių (apie 2/3 stiklinės)
450g konservuotų/virtų/marinuotų/raugintų burokėlių (kitaip sakant, visas stiklainiukas be skystimo, sutarkuotų burokine tarka)
200g žirnelių (ėmiau konservuotus, bet gal labiau būtų tikę šaldyti)
250g baltųjų pupelių (1 skardinė)
1 vidutinis baltasis svogūnas, supjaustytas pusžiedžiais
1 šauktas margarino (naudojau Rama Light)
universalūs prieskoniai arba paprasčiausia druska

Kaip darom?

Kodėl baltas svogūnas? Iš tiesų tai tiktų čia bet koks, tiek paprastas, tiek tas pats raudonas, kuris taip dažnai būna siūlomas naudoti tik salotoms. Mano pasirinkimas buvo labai paprastas. Kadangi neturiu po langaid darželio, svogūnų teko eiti pas tetą parduotuvę "IKI", na o ten paprasti lietuviški svogūnai švelniai tariant, atrodė klaikiai. Bet šiuo atveju, baltasis suėjo labai puikiai. Beje, jei dažnai gaminat vištieną, baltas svogūnas su ja yra itin skanu ir labai maloniai dera ;)

Ryžius išverdam pagal instrukciją. Aš mėgstu išvirtus iki visiško minkštumo, tad taip dariau ir šį kartą.

Keptuvėje išlydom šaukštą margarino, dedam pusžiedžiais supjaustytą svogūną. Kepam kol lengvai suminkštėja ir pagelsta, lengvai pabarstom prieskoniais, tada sudedam visus virtus ryžius ir burokėlius (jei naudojam konservuotus, prieš tai juos nuvarvinam). Kepam kokias 5 minutes, vis pamaišant, kol viskas tolygiai nusispalvina burokėliais.
Tada sudedam žirnelius ir pupeles, išmaišom ir karts nuo karto vis pamaišant kepam maždaug kokias 8 minutes. Šioj vietoj vos tik viską gerai sumaišom, reikėtų paragauti kepinio ir pasižiūrėti, kaip su skoniu, priklausomai nuo Jūsų naudotų produktų ir ryžių paruošimo, gali būti, kad daugiau jokių prieskonių ir nebereikės. Jeigu visgi reikia, pabarstom universaliais ar druska. Kadangi receptas nėra labai tradicinis ir įprastas, pradžiai siūlau su visokiom žolelėm gal geriau neeksperimentuoti, nebent tikrai žinot, ką darot :) Mano praktika rodo tai, kad naudojant burokėlius, su prieskoniais visada reikia būti atsargiems, nes truputį per daug, ir atsiranda pvz koks pelėsio kvapas, o tai nėra labai malonu. Todėl visad siūlau lietuviškai (o gal rusiškai čia skaitos? :)), druskytės ir pipiriukų! :)



Tips&Tricks:

  • Margarinas, kurį naudoju (Rama Light, gal daug kas mane pasmerksit, bet man jis skanus ir viskas! :)) yra pakankamai kaprizingas karščio atživlgiu, t.y. ganėtinai greitai įkaista dar nespėjęs išsilydyti. Todėl pvz.: kad ir kepant svogūnus, margariną ir svogūnus sudedu kartu nelaukdama, kol jis iki galo išsilydys.
  • Jeigu kepimui naudojat paprastus marinuotus arba virtus burokėlius (manieji iš karto buvo "ala" salotos, tai su daugiau prieskokių ir riebaliuko :), prieš tai kokią valandą juos galima palaikyti apšlaksčius paprastu aliejum (pirmumas alyvuogių, bet tinka belekoks) ir citrinpipiriais. Gaunasi žymiai skanesni ir vėliau kepant ne taip stipriai praranda skonį.

p.s. kitą kartą svogūnus pjaustyčiau tikrai smulkiau, o ir burokėlių "sulčių" šiek tiek pasilikčiau viso šio gėrio patroškinimui :) Skanaus!



2013 m. rugpjūčio 2 d., penktadienis

Vištiena įdarytos bulvės

Man visada labai žavingai ir skaniai atrodydavo įdarytos bulvės. Toks jausmas, kad tai kažkas kvapnaus, paprasto, skanaus, lietuviško, kol... kol tau neįdeda tos bulvės į lėkštę ir ką pamatai, tai įtartinai riebų (bet skaniai kvepiantį), šiek tiek lengvai guminį ir truputį beskonį maisto davinį. No offence, čia tik mano nuomonė :) ilgą laiką masčiau, kaip reikėtų pagaminti tas bulves, kad būtų kiek lengvesnis maistas, bet kartu ir pakankamai sotus. Na taip, galima daryti su varške, bet ar vyrui bus sotu? :D 

Ir taip visai netyčia namie atsirado vištienos krūtinėlė, kuri turėjo būti pagaminta su šparaginėmis pupelėmis, bet paskutinę minutę kilo geniali mintis. Vištiena ir bulvės, kas gali būti geriau? (na gerai, gali, pvz vištiena ir ryžiai, bet kalbėkim šiuo atveju liaudiškai ir... vyriškai :D) Taigi pagaliau mano virtuvėj, po ilgų apmastymų pirmą kartą gimė įdarytos bulvės!

Nom Nom Nom
Visas patiekalas
Porcijų skaičius
1 porcija
1436.2 Kcal
4 (po 2 puseles)
359 Kcal

Ingredientai:

4 didelės bulvės (labai didelės, apie 1kg)
truputis alyvuogių aliejaus
1 1/2 susmulkinto kalafioro (apie 350-400g)
1 pundelis svogūnų laiškų
300g vištienos krūtinėlės
1 kiaušinis
50 g bet kokio besilydančio sūrio
1 šaukštas liesos grietinės (naudojau "Žemaitijos" 10% riebumo (skaniausia grietinė ever :))
šaukštas margarino (naudojau Rama Light)
prieskoniai pagal Jūsų pačių skonį (pas mane suėjo universalūs, Saldvos kepsnių prieskoniai bei baltieji pipirai)
Vorčesterio padažas
1/3 stiklinės vandens

Kaip darom?

Pirmausia pasiruošiam bulves. Jas gražiai nuplaunam, jei labai purvinos, šiek tiek pamirkom vandenyje. Paliekam su "lupyne". Pjaunam išilgai pusiau, gilesnę skardą lengvai vos vos patepam alyvuogių aliejum, dedam puseles, uždengiam folija, padarom joje keletą skylučių ir pašaunam 30 min į 200C įkaitintą orkaitę.

Kol bulvės kepa, susmulkinam kalafiorą. Tam man labai pasitarnavo blenderis (nu gerai, smulkintuvas :)), gavosi tokios mažos kruopytės. Tą ko gero galima pasidaryti ir peilio pagalba. Sukapojam svogūnus ir vištieną (vištiena mažyčiais kubeliais). Keptuvėje išlydom šaukštą margarino ir suberiam kalafiorus ir svogūnus. Pakepinam  5 min ir sudedam vištieną. Pabarstom prieskoniais, išmaišom, supilam vandenį ir paliekam keptis, kol iškeps vištiena (gal kokių 10 min or so :))



Kol krapščiausi su kalafiorais ir kitokiais dalykais, man bulvės buvo jau visą pusvalandį atkepusios ir spėję atvėsti, tad be vargo ir traumų  šaukšto pagalba išskobiau jų vidurius (kadangi tam ranka dar neįgudus, labai įspūdingai tai neatrodė). 

Vištienai bebaigiant kepti, apšlakstom ją Vorčesterio padažu ir paliekam šiek tiek atvėsti. Jei orkaitę buvot išjungę, ją vėl pakuriam, tik šį sykį ant kokių 220.

Atskiram dubenėly išplakam kiaušinį ir šaukštą grietinės. Smulkia tarka sutarkuojam surį ir sumaišom su kiaušinio plakiniu. Man pasirodė kiek per tiršta (nes visad mano naudota grietinė būna skystoka, o šį sykį tiršta, tad įpyliau porą šauktų vandens). Į šią masę sudedam keptą vištieną su kalafiorais ir gerai išmaišom. Prikraunam ant bulvių su kaupu ir šaunam į orkaitę 20 minučių (pabandymui ant kai kurių uždėjau kečupo, skanu, kitą kartą dėsiu daugiau :)). 


Jau užbėgant už akių galiu pasakyti, kad man trūko druskos (gal dėl to, kad bulvės buvo itin didelės), tad kitą kartą bulves tikrai įtrinčiau priekoniais. O šiaip, gavosi skaniai, vyriškos giminės gyventojas įvertino labai teigiamai ir sakė, kad tikrai kartosim :) Maistas tikrai gavosi sotus ir skanus :)


Tips&Tricks:

  • Iš pradžių visų produktų buvau pasiruošus per daug (ingridientuose viskas surašyta tiksliai), bet jei būčiau ėmus tiek, kiek reikia, būtų atlikę maži kiekiai, kurių artimiausiu metu nebūčau turėjus kur panaudoti, tad dariau iš visko. Kadangi liko bulvių masės (ta, kurią išskobėm iš bulvių) ir liko paruoštos vištienos, viską pakepiau kartu. Kai kam belekaip skaniai suėjo vakarienei, pagardinus grietine :)
  • Jei nemėgstat paskrudusių bulvių (kas jų nemėgsta?! :)), prieš antrą kepimą skardą būtinai reikėtų išplauti arba naudoti kitą.